понеділок, 30 вересня 2019 р.

Профтехосвітяни Хмельниччини вивчають досвід Чернівецьких колег

     З метою підвищення професійного розвитку, вивчення кращого  педагогічного досвіду  Науково-методичним центром професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників  у Хмельницькій 27-28  вересня 2019 року була  організована поїздка заступників директорів з навчально-методичної роботи та методистів закладів професійної (професійно-технічної) освіти  Хмельниччини до ЗП(ПТ)О  м. Чернівці.

Делегація профтехосвітян  відвідала три освітні заклади Чернівецької області (Професійно-технічне училище №8 м.Чернівці,  ДПТНЗ «Чернівецький професійний ліцей сфери послуг», Чернівецьке вище професійне училище радіоелектроніки) та взяли участь у 6-годинному тренінгу з теми: «Підготовка педагогів закладів професійної (професійно-технічної) освіти до застосування технології колективної розумової діяльності».


Тренінг відбувся у рамках експерименту з теми: «Школа розвитку професійної компетентності методистів закладів професійної (професійно-технічної) освіти в міжкурсовий період підвищення кваліфікації» на базі Державного професійно-технічного навчального закладу «Чернівецький професійний ліцей сфери послуг». Тренінгове заняття  проводила Євдокія Горбан, аспірант Інституту професійно-технічної освіти НАПН України, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області, тренер.

Після завершення   плідної роботи всі учасники здобули нові знання та вміння, про що засвідчують одержані ними сертифікати за участь у  тренінгу з теми: «Підготовка педагогів закладів професійної (професійно-технічної) освіти до застосування технології колективної розумової діяльності».


Цікавою виявилась зустріч з колективом Професійно-технічного училища №8 м.Чернівці, яким було презентовано кращий досвід та результати діяльності освітнього закладу щодо участі учнів та педагогів у   всеукраїнських конкурсах професійної майстерності, організації навчання учнів з особливими потребами, співпраці  із соціальними партнерами.

Вагомим та змістовним для профтехосвітян Хмельниччини було ознайомлення з системою роботи ДПТНЗ «Чернівецький професійний ліцей сфери послуг», зокрема проведення Місячника методичної роботи, конкурсів професійної майстерності, підготування педагогами  освітнього закладу навчально-методичної літератури,  залучення учнівської молоді до технічної творчості.  Слід відмітити високу компетентність педагогічних працівників  даного закладу в тих напрямах роботи, які вони представляють, застосування хмарних технологій (віртуальні класи,  скрайб-презентації,  інтерактивна графіка, віртуальна дошка) у навчальному процесі,  високий рівень комп’ютерної грамотності педколективу,  оригінальність та естетизм оформлення приміщень  освітнього закладу, усі навчальні кабінети та майстерні обладнані ІКТ, які широко застосовуються у начальному процесі.

Особливу увагу було зосереджено на вивченні системи роботи Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки щодо створення у закладі інноваційного освітнього середовища та застосування хмарних технологій. Учасники делегації ознайомилися з матеріально-технічною базою освітнього закладу, комплексно-методичним  забезпеченням предметів і професій та особливостями організації навчально-виробничого процесу.

 Досвід роботи Професійно-технічного училища №8 м.Чернівці,  ДПТНЗ «Чернівецький професійний ліцей сфери послуг» та Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки  буде поширено серед ЗП(ПТ)О області, а профтехосвітяни Хмельниччини і надалі будуть розширювати межі співпраці з колегами-профтехосвітянами з різних регіонів України.


 На завершення нашої поїздки  делегація  профтехосвітян Хмельниччини відвідала архітектурну перлину – колишню резиденцію буковинських митрополитів  Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, який належить до світової спадщини ЮНЕСКО.

Хмельниччини  відвідали Свято-Вознесенський чоловічий монастир "Банчени" Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви.

Немає коментарів:

Дописати коментар